Érdemes figyelni az emelt és középszintű érettségik mennyiségére. Mivel sok egyetemre emelt szintű érettségi a belépő, így az emelt szintű érettségik száma utal arra, hogy hányan akarnak egyáltalán olyan felsőoktatási intézményben továbbtanulni, ahova elengedhetetlen az emelt szintű érettségi.
Természetesen az is fontos, hogy milyen az érettségi tantárgyak átlaga az adott iskolában. Az, hogy egy tárgyból mennyien és milyen átlaggal érettségiztek, utalhat az iskola erősségére is az adott tantárgyból. Értelemszerűen, ahol nagyon jó a nyelvi érettségik átlaga és magas a számuk is, míg például informatikából alig érettségiztek és azt sem a legjobb átlaggal, az az iskola azok számára akik nyelveket tanulnának egy jó választás lehet
Azt is megnézheted, hogy hányan tettek le előrehozott vizsgákat, hiszen a sikeresen letett előrehozott vizsgák szintén utalhatnak az oktatás minőségére.
A fenti mondatokban hemzsegő feltételes mód nem túlzott óvatosság, gondolj bele, senki nem tudja kívülről, hogy az ötös érdemjegyek és vizsgák mögött, hány különóra és milyen családi háttér van.
Fontos tehát, hogy az eredmények éppúgy összefügghetnek az iskolában folyó oktatással, az idejárók értékrendjével (fontosnak tartják a tanulást) mint a családi háttérrel is.
Azt a számok nem árulják el, hogy pl. az iskola nyelvoktatás a jó, vagy az iskolán kívüli magánórák száma magas, esetleg sok külföldi diák jár az iskolába, ezért jó a nyelvi érettségi.